Video/ Veliaj largohet nga Studio e TV pas demaskimit që i bëri Strazimiri: Nëna jote, Shqipja më ka treguar se…

Një debat i ashpër ka shpërthyer mbrëm në studionin e një televizioni kur ish-deputeti i PD, Gent Strazimiri ja ka përplasur në fytyrë kreut të bashkisë Tiranë Erion Veliaj.

Veliaj i është drejtuar Strazimirit se, Berisha ka qënë anëtar i PP, ndërsa Strazimiri është shprehur se, ja ka treguar nëna e tij, Shqipja se kush ka qënë anëtar i Partisë së Punës.

“Mua m’i ka tregauar Shqipja kush ka qënë anëtar i Partisë së Punës. Kam qënë 5 vjeç kur Shqipja më ka treguar se kush janë komunistët dhe kush janë komisarët. Kjo është një e vërtetë e madhe. Të vërtetat e mia të vrasin sytë. Nënën tënde e kam mbajtur në kurriz gjatë gjithë kohës kur kam qenë adoleshent, nëna jote ishte ajo që më thoshte dezertoi Kadareja, nëna jote ishte ajo që më thoshte diktatura e proletariatit është demokracia e vërtetë… Sot mos më bëj sikur ke ardhur nga Marsi sepse je pjellë e Traktatit të Varshavës dhe jo e NATO-s”, u shpreh Strazimiri.

Pas këtyre fjalëve, Veliaj u largua nga studio e televizionit duke e elënë emisionin në mes.

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar Videon nën diciturën “Lal Plehu iken me bisht nen shale. sb”.

Lal Plehu iken me bisht nen shale. sb

Gepostet von Sali Berisha am Donnerstag, 8. Oktober 2020