Rama del bllof me videomontazhin e Bashës për tvsh e bizneseve. Zëdhënësja e PD: Shqetësimi i Ramës janë PPP-të jo hallet e biznesit

Kungull hyri e kungull po del. Edi Rama ndoshta se di, por sot sistemi eshte i tille qe po nuk je i rregjistruar ne TVSH nuk importon dot asnje mall. Ndaj shume tregtare te vegjel regjistrohen ne skeme Tvsh-je per te pasur te drejten e importit.

Tregtari ne videon e keqmontuar nga Edi Rama pyet kryetarin e opozites per kete shqetesim dhe pergjigja eshte: Ne menyre absolute do plotesohen te gjitha kerkesat qe te mos kene asnje pengese ne pune.

Keshtu eshte kur se di si funksion shteti, sepse nuk ke informacion per hallet e biznesit te vogel por vetem per koncesionet dhe PPP-te e klienteve te oborrit.

Kungull hyri e kungull po del!Edi Rama ndoshta se di, por sot sistemi është i tillë po nuk je i rregjistruar në TVSH nuk importon dot asnjë mall. Ndaj shumë tregtarë të vegjël regjistrohen në skemë TVSH-je për të pasur të drejtën e importit. Tregtari në videon e keqmontuar nga Edi Rama pyet kryetarin e opozites për këtë shqetësim dhe përgjigjia është: Në mënyrë absolute do plotësohen të gjitha kërkesat që të mos kenë asnjë pengesë në punë.Kështu është kur se di si funksionon shteti, sepse nuk ke informacion për hallet e biznesit të vogël por vetëm për koncesionet dhe PPP-te e klientëve të oborrit.

Gepostet von Ina K. Zhupa am Dienstag, 6. Oktober 2020