Flet gruaja që u shoqërua në komisariat pse thirri “Rama ik” para Kuvendit: Më dhunuan dhe…

Në përfundim të seancës plenare të ditës së sotme, teksa kryeministri Edi Rama po fliste për gazetarët, disa të bèrtítùra nisën të dëgjohen nga jashtë Kuvendit. Ishte pikërisht një grua që shprehte mospëlqimin e saj për kryeministrin duke thënë: “Rama ik, o hájdùt, o krímínel, o drógáxhi”.

Por Rama nuk e ndërpreu në asnjë moment fjalën e tij para gazetarëve ndërsa ndërhyri menjëherë garda për ta larguar nga ambientet jashtë Kuvendit. Ndërsa kryeministri vijoi të deklaronte me qetësi për mediat se i kishte mbetur pa përgjigje pyetja se çfarë borxhi i kanë më shqiptarët Ilir Metës.

Gruaja e cila u shoqërua për në komisariat mesohet se quhet Violeta Gecaj, e cila në një lidhje të drejtpërdrejt për televizionin FaxNews, ka deklaruar të dhëna trôndítëse mbi kèqtrájtimin e saj nga unoformat blu. Sipas saj policët e kanë dhùnùar duke i lënë shenja në trup. Në momentin që ajo ka dashur t’i dènôncojë, komisariati nr.1 në Tiranë nuk e ka pranuar dèponimin e saj si dhe ka pèngùar mjekësin ligjore të bëjë punen e saj për zbardhjen e ngjarjes.

“Janë jashtë çdo lloj rregulli jashtë çdo lloj profesionalizmi. I kam unë shenjat në trup dhe hèmátomat që më kanë bërë policët e shtetit. Unë prôtèstova për hallet e mia ekonomike, jemi të papunë, jemi të pa strehë, kam qeranë pa paguar dhe mund të më nxjerrë pronari jashtë. Kam një fëmijë të aksidentuar të cilin më duhet ta ôpèroj. Kam shkrujt në portalin e bashkëqeverisjes, kam shku te zyra e punës, por askush nuk më jep zgjidhje. Pse duhet të shoqërohesh dhe të dhùnôhesh kur po flet dhe prôtèston për hállèt e tua ekonomike.

Në komisariatin numër 1 nuk më marrin dëshminë për dh unën që kanë ushtruar p olicët e shtetit. Pse unë thashë Rama ik më kanë marrë dhe më kanë tërhequr z varrë, gjithë Tirana e ka parë këtë”, tha Gecaj.