Basha: Rama e hodhi hapin e fundit drejt greminës. Asgjë nuk e shpëton dot atë nga humbja dhe ndëshkimi që e pret!

Basha

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar në Twitter për votimin e sotëm në Kuvend, ku në mënyrë të njëanshme nga Edi Rama është miratuar kodi zgjedhor.

“Akti i sotëm antikushtetues shkatërron konsensusin e 5 qershorit dhe godet rëndë integrimin europian të vendit.

Rama e hodhi hapin e fundit drejt greminës. Por ai nuk do ti marrë dot me vete Shqipërinë dhe shqiptarët.

Asgjë nuk e shpëton dot atë nga humbja dhe ndëshkimi që e pret!”, shkruan Basha.

auto Screenshot 21601901170