Anulohet ndeshja Armeni – Shqipëri, për shkak të…

PALERMO, ITALY - MARCH 24: Daniele De Rossi scores a penalty kick during the FIFA 2018 World Cup Qualifier between Italy and Albania at Stadio Renzo Barbera on March 24, 2017 in Palermo.(Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri, që ishte programuar për t’u luajtur më datë 7 tetor në Jerevan.

Zyra e shtypit në FSHF bëri me dije se kjo miqësore u anulua për shkak të situatës së rënduar dhe trazirave që po ndodhin aktualisht në Armeni.

Ekipi kombëtar shqiptar do të vazhdojë normalisht përgatitjet në Tiranë për dy ndeshjet zyrtare të tetorit në Nations League ndaj Kazakistanit (11 tetor) dhe Lituanisë (14 tetor).

Pritet që grupi të kompletohet sot e nesër dhe të vijojë i plotë seancat stërvitore në kuadër të dy sfidave të radhës në transfertë.