Ballina Editorial Hall të madh ke Edi Rama!

Hall të madh ke Edi Rama!

Nga Bardh SPAHIA

Edi Rama, për frikën nga humbja nuk të ndihmojmë dot!

Hall të madh ke Edi Rama! Nuk ke shkëlqyer kurrë në jetën tënde për asgjë, përvec gënjeshtrave e fasadës dhe është i kuptueshëm makthi që të krijon çdokush që është bërë vetë, e të nxjerr bojën me fakte! Profesionalizmin nuk ta dhuron askush, as pushteti! Por ti nuk ke si ta kuptosh këtë se nuk ke qenë ndonjëherë i tillë!

Fatkeqësi për ty që edhe teksa plakesh e thinjesh, nuk ke një bilanc për të treguar, por përdor retorikë halabaku, teksa je i ulur në karriken e kryeministrit! Ti e ke provuar se si Shkodra të ka treguar vendin, pavarësisht se i je qasur me shokët e tu të inkriminuar, të zgjedhur prej teje e me imunitet politik prej teje! Pra nuk e ke problemin me një apo dy kundërshtarë politikë, që merr nëpër gojë me djallëzi si plak i zhgënyer nga jeta!

E ke me një popull të tërë që mezi pret të të largojë që të marrë frymë e të mos vidhet në mënyrën më skandaloze sic ka ndodhur që kur ke uzurpuar karrigen e kryeministrit! Prandaj z.piktor i dështuar, që je ulur në karriken e kryeministrit, qetësohu, se vreri që vjell as funksionon e as shpirtërisht nuk të ndihmon!

Madje si mjek, mund të të them se të dëmton edhe shëndetin që e ke lodhur boll vetë me veset e mënyrën e jetesës. E ke lexuar saktë se cfarë do të të bëjnë shqiptarët më 25 prill! Eshtë merita jote ekskluzive, që mezi presin të të shporrin! Ne përballë do na kesh, si gjithmonë!

#25Prill#ShporrimEdiRamën

Exit mobile version