Këto janë grupet në Champions League, Messi përballë Ronaldos

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i UEFA Champions League. Shorti i ka vënë përballë njëra-tjetrës super skuadra.

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo do të përballen dy herë mes vete në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, raporton Gazeta Express.

Ata nuk janë përballur që kur Ronaldo la Realin në vitin 2018 për t’u trasnferuar te Juve, raporton Gazeta Express.

Grupet në Champions League

Grupi A
Bayern Munich
Atletico Madrid
Salzburg
Lokomotiva Moskës

Grupi B
Real Madrid
Shakhtar
Inter
Borussia Monchengladbach

Grupi C
Porto
Manchester City
Olympiacos
Marseille

Grupi D
Liverpool
Ajax
Atalanta
Midtjylland

Grupi E
Sevilla
Chelsea
Krasnodar
Stade de Rennes

Grupi F
Zenit
Borussia Dortmund
Lazio
Brugge

Grupi G
Juventus
Barcelona
Dinamo Kiev
Ferencvarosi TC

Grupi H
Paris Saint Germain
Manchester United
RB leipzig
Istanbul Bashakshir