Mjekja e njohur infektohet me Covid-19, shtrohet urgjent në spital

Mjekja Silva Bino është konfirmuar me koronavirus. Shefja e Epidemiologjisë në ISHP dhe anëtarja e Komitetit të Ekspertëve për Pandeminë është shtruar me urgjencë të premten tek Infektivi me temperaturë 39 gradë.

Abcnews.al mëson se aktualisht, Bino është në gjendje të stabilizuar shëndetësorë, nën kujdesin e mjekëve, ndërsa temperatura i është ulur.

bino