Ballina Aktualitet Një tjetër tërmet trondit Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

Një tjetër tërmet trondit Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

Një tjetër tërmet ka lëkundur vendin tonë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane (CSEM) lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 të shkallës righter.

Epiqendra e tërmetit sipas CSEM ka qenë 36 km në jug të Tiranës, 10 km në veri-perëndim të Lushnjes. Gjatë ditës së sotme në vend ka pasur edhe disa lëkundje të tjera tërmeti.

Mësohet se tërmeti më i fortë është regjistruar në Cërrik, me magnitudë 4.5 të shkallës rihter, në orën 01:26, ndërsa përgjatë gjithë natës janë ndjerë lëkundje të vogla në Belsh dhe Fier.

Po ashtu mëngjesin e sotëm është ndjerë një tjetër lëkundje me magnituidë 3.3 të shkallës righter në qarkun e Elbasanit.

Exit mobile version