Ballina Aktualitet 5 orë luftë në Elbasan/ RENEA hyn në banesë dhe ekzekuton 71-vjeçarin

5 orë luftë në Elbasan/ RENEA hyn në banesë dhe ekzekuton 71-vjeçarin

RENEA ka hyrë në banesën e 71-vjeçarit Lefter Zhidru dhe pas një shkëmbimi zjarri e ka ekzeketuar.

Ngjarja nisi prej orës 13:20 minuta policia dhe forcat speciale rrethuan lagjen 11 nentori ne Elbasan për të neutralizuar një 71-vjeçarin i cili ishte armatosur me kallashnikov.

Ai nuk pranon të dorëzohet ndërsa policia ka rrethuar zonën dhe pritet të ketë dhe një ndërhyrje të forcave RENEA. Ngjarja po ndodh ne lagjen “11 nentori”.

Drejtori i Policise se Elbasanit deklaroi se ishte nje person i rrezikshem. Ne oren 13:20 ai qelloi drejt policise dhe plagosi 2 të rinj kalimtare.

 

Exit mobile version