Qeveria po i detyron qytetarët të thyejnë karantinën duke rrezikuar shëndetin e të gjithëve

Nga Bardh SPAHIA

Pasi i detyron qytetaret e infektuar me Covid te paguajne vete faturen e kripur te trajtimit mjekesor ne kushte shtepie (vetem pajisja e oksigjenit per 2 jave trajtim kushton 300 mije lek te vjetra), kjo qeveri e papergjegjshme po rrit perhapjen e infeksionit duke i detyruar pacientet e infektuar te thyejne karantinen e te shkojne ne qendrat shendetesore te bejne injeksionet!!!

Edi Rama i ka braktisur teresisht qytetaret perballe Covid-19! Zonja ministre e shendetesise, a e kuptoni se cfare jeni duke bere apo thjesht nuk ju behet vone? Denoncimi po ju vjen nga mjeket me ze e figure! Si mund tua lini fajin qytetareve sic beni rendomt kur vete shkelni protokollet ne menyre kaq flagrante, duke ndihmuar ne perhapjen e infeksionit!

A nuk vlejne per ju sanksionet ligjore qe vete keni miratuar ne kuvend? Perhapja e infeksionit eshte krim Ogerta dhe ti e shefi yt Rama po kontribuoni per kete cdo dite!