Ballina Aktualitet Denoncimi i fortë i Berishës: Sapo Taulant Bego Yaris u vendos në...

Denoncimi i fortë i Berishës: Sapo Taulant Bego Yaris u vendos në krye të rendit, nisi ekzekutimi i rivalëve!

Ish-Kryeministri Sali Berisha komentoi situatën e krijuar në Elbasan pas ekzekutimit të sotëm dhe një ditë pasi Taulant Balla u duk sikur mori drejtimin e Ministrisë së Brendshme nga Elbasani.

Duke postuar videon ku Balla mban një fjalim politik para forcave të rendit, Berisha shkruan se pas ‘vendosjes’ së Ballës në krye të rendit, nisën ekzekutimet.

“Të nesermen e vendosjes në krye të rendit të Tauland Bego Yaris nisi ekzekutimi i rivaleve.

ps: Tauland Bego Yaris ishte caktuar në postin e Gjeneral Hashashit. Por pasi ky i fundit u mbajt si kufomë e pakallur, Tauland Bego Yaris do jetë de facto ministri i narkopolicisë dhe trafiqeve”, shkruan Berisha.

Exit mobile version