Lajthit ministrja e re e Ramës: “Shqiponjat” do jenë prezente në shkolla

E pranishme në ceremoninë e prezantimit të forcave Shqiponja në Elbasan, ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi, ka reaguar me një mesazh në lidhje me sigurinë në shkollat e vendit.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Kushi, thekson se forcat ‘Shqiponjat’ do të jenë një skuadër shtesë për rritjen e sigurisë në shkolla, rrugë e kudo.

Postimi i plotë i Evis Kushit

“Ceremonia e prezantimit të forcave SHQIPONJA në DVP Elbasan, një skuadër shtesë për rritjen e sigurisë dhe për të qenë një shërbim i përditshëm në terren më afër komunitetit, në shkolla, në rrugë e kudo”.