Tirana si Palermo! Një i vrarë, një shtetas Italian i plagosur nga shpërthimi, kaos dhe frikë…

Si pasojë e shpërthimit të fuqishëm të tritolit në ish-nënstacionin e fundit të Tiranës së Re, ka mbetur i plagosur në këmbë edhe një kalimtar.

Ai është marrë me ambulancë dhe është shoqëruar në spital.

Policia bëri me dije zyrtarisht se i plagosuri është një shtetas italian.

Ndërkohë në rrjetet sociale ka shpërthyer zemërimi, pasi Tirana e Edi Ramës po krahasohet me Palermon.

Aktualisht makina e dëmtuar si edhe ato të tjerat që kanë marrë dëmtime si pasojë e shpërthimit ndodhen ende në vendngjarjes, në mënyrë që të merren të gjitha provat materiale.

Një numër i konsiderueshëm i qytetarëve është mbledhur në zonën e Nshrakut ku ka ndodhur dhe shpërthimi. Të shtyrë nga frika dhe nga kurioziteti qytetarët janë të shumtë në vendin e ngjarjes, ku shpërthimi i fuqishëm duket se ka tronditur të gjithë banorët aty rrotull.

Autoambulanca ka transportuar drejtuesin e mjetit drejt spitalit të Traumës, i cili raportohet se është në gjendje kritike për jetën.

tritol 640x853 1