Ballina Politikë Video/”Shqipëria i zgjidh hallet me 3D”! Duma nxjerr pamjet: Si i gënjeu...

Video/”Shqipëria i zgjidh hallet me 3D”! Duma nxjerr pamjet: Si i gënjeu Rama banorët e Laçit për spitalin e shembur nga tërmeti

Ish-deputetja e PD, Grida Duma ka publikluar një video ku shihet se kryeministri Rama mashtroi për investimet në spitalin e Laçit.

Duma shkruan në reagimin e saj se, Edi Rama kishte thënë në dhjetor 2019, se në 6 muajt e parë të vitit 2020, Spitali i Laçit do të ishte gati, mirëpo shton se aty sot ka vetëm gërmadha.

Reagimi i plotë

Shqipëria i zgjidh hallet me 3D!

Qytetarët e Laçit që prej fundit të qershorit marrin kujdesin shëndetësor në spitalin 3D të Edi Ramës.

Kryeministri, i cili fill pas tërmetit u shfaq me orë të tëra në ekrane me
kostumin e propagandës, më 14 dhjetor i’u premtoi qytetarëve dhe stafit mjeksor të spitalit rajonal të Laçit, shembur pothuajse krejt nga tërmeti, se do ta ndërtonte spitalin e ri brenda 6 muajve të parë të vitit 2020.

Por si çdo premtim me videoprojektor dhe propagandë kryeministrore edhe spitali i Laçit mbeti thjeshtë një gënjeshtër.

Iku pranvera bashkë me verën dhe spitali i Laçit është thjesht një grumbull inertesh dhe rrënoja si dëshmi e gënjeshtrës së Edi Ramës për banorët e bashkisë së Kurbinit.

Spitali jo vetëm që s’ka përfunduar, por akoma nuk është pastruar nga rrënojat ku 9 muaj më parë Edi Rama lëshonte gënjeshtra pa teklif.

Exit mobile version