Testi i Covid-19 në Francë bëhet falas, djali nga Vlora i shkruan Berishës: Në Shqipëri kryeplehra torturon fukarenjtë

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari nga Vlora, i cili shkruan se, në Francë testi i Covid-19 bëhet falas për të gjithë qytetarët, qoftë edhe ata që shkjonë nga vende të tjera përkohësisht.

Djali nga Vlora ka publikuar edhe dy foto ku me stendat e vendosura nëpër qytete ku njoftohen qytetarët të bëjnë testin e Covid-19 falas.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Denoncimi i nje djali nga Vlora!

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot nga Lioni, ne te cilat shkruhet depistim per covid19 falas. sb

Pershendetje i nderuar Doktor Berisha.
Po ju nis disa foto nga Lyoni, France ku qeveria aty ka vendosur shume tenda neper qytet e rrethina per tiu ber njerezve apo kalimtareve te rastit teste te kovid 19 ose ndryshe koronavirusit, kto krejtesisht falas per kedo qe deshiron te testohet, qofte ky rezident apo jo, i bardh, i zi apo me cfaredolloj ngjyre, kombesie dhe pashaportizimi.

Kurse ata plehrat tane aty me ne krye Kryeplehren e Kryeplehres torturojn perdit fukarenjt dhe njerezit e shkret aq sa nuk u mbetet me asgje tjeter pervesce te hidhen nga katet e larta te spitaleve qe i ka katandisur Kryeplehra ne burgje cmendime kurse per veten e tyre paguajn avionet personal dhe kurohen neper spitalet me te mira dhe me te shtrenjta te evropes me parat e atyre fukarenjve qe hidhen nga katet e spitaleve cmendim burgje.
Keto foto jane bere sot rreth ores 15.30.

Shume respekte per personalitetin tuaj i nderuar Doktor Berisha
Nje djale nga Vlora.

118781222 1693238597503707 3612924469904714053 n