Neymar dhe Di Maria infektohen me Covid-19

PSG ka njoftuar sot se tre lojtarë të saj kanë rezultuar me COVID-19. Ata janë: Neymar, Leandro Paredes dhe Angel DI Maria.

Paris Saint-Germain ka konfirmuar tri raste pozitivë më COVID-19 para ndeshjes së parë në Ligue 1 kundër Lens.

PSG i është dhënë pushim shtesë për të startuar në sezonin 2020-21 në Francë për shkak se ata arritën në finalen e Ligës së Kampionëve.

Futbollistët e Thomas kanë pasur kohë ekstra për ta harruar humbjen e dhimbshme kundër Bayern Munichut prej 1-0 derisa udhëtimi i tyre në Lens u shty për më 10 shtator, edhe pse ndeshja ka pasur të luhet më 29 gusht.