Pazaret me bregdetin/ Leli zhduk 26 kontrata të plazheve në Vlorë

Një qytetar nga Vlora i është drejtuar me një mesazh ish-Kryeministrit Berisha ku shkruan se, 26 kontrata të plazheve në zonën e Vlorës janë zhdukur brenda zyres së Lelit sepse po në këto kontrata janë bërë mbi vendosje për plazhet.

Ai shkruan më tej se policia e ka fshehur këtë rast.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Zhduken 26 kontrata ne Bashkine e Vlores
Zhdukja e dokumentave te krimit tipar kryesor i Narko shtetit.

Ne bashkine e Vlores zhduken 26 kontrata.
Ne Ministrine e Brendshme vidhet kasaforta top sekret e Policise.
Ne laportarine e kriminalistikes digjen dosjet dhe provat e krimit.
Ne narkoprokurorine e Durresit vidhen Kompjuteri dhe posta, etj,etj, etj,

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital shikoni dokumentat. sb

Mirembrema !
Ju uroj shendet dhe gjithe te mirat.
Doja te denoncoja te ju nje fakt me humbjen e 26 kontratave te plazheve ne zone e vlores te cilat jan zhdukur brenda zyres se Lelit……..sepse po ne keto kontrata jan ber mbi vendosje per plazhet . Ju lutem verifikoni sepse eshte nje informacion shum i sakt dhe kofidencial . Po ju denoncoj rastin konkret me emrin Mandarin 5 ku eshte mare kontrata dhe plazhin ne pronesi e ka dikush tjeter ……. dhe per kete ngjarje ka krisur dhe arma policia e ka fshehur si rast mund ta verifikoni shum lehtesisht …. Me posht do tju nis nje kopje te kontrates qe denoncova.

Ktu ka dore dhe agjensia e bregdetit e cila perfaqesohet nga djali i nje ish deputeti te PS .
Ju lutem eshte nje denoncim i vertet dhe bejeni publike se cfare po ndodh konkretisht me kontratat e plazheve ne vlore . RESPEKTE !

 

§

3

45