Ballina Sport Ndahet nga jeta ish-futbollisti dhe ish-trajneri i klubit të Tiranës

Ndahet nga jeta ish-futbollisti dhe ish-trajneri i klubit të Tiranës

Një lajm i trishtë për futbollin shqiptar teksa mësohet se është ndarë nga jeta Enver Rada. I njohur ndryshe me nofkën “Coci”, 86-vjeçari mbylli sytë përgjithmonë duke trishtuar mbarë opinionin sportiv.

Po kush është Enver Rada? Të gjithë futbolldashësit shqiptarë nuk mund të harrojnë specialitetin e tij nga goditjet e këndit.

Ish-lojtar i shquar i skuadrës së Tiranës në vitet 50’60’, ndërsa më vonë trajner i bardhebluve.

Exit mobile version