Berisha publikon videon: Premtoi shëndetësi falas, por shqiptarët paguajnë më shumë se të gjithë popujt e tjerë

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një video ku shikohen premtimet e kryeministrit Edi Rama për “rilindjen” e shëndetësisë, por me ardhjen e rilindjes në pushtet situata në sistemin tonë shëndetësor është rënduar. Mungojnë barnat në spitale dhe qytetarët detyrohet të paguajë ryshfet për t’u kuruar.

Një pamje tronditëse ishte ajo e datës 12 gusht 2020 tek Sanatoriumi, kur të afërmit e pacientëve paguanin nga 5 mije lekë infermieret brenda spitalit ku kishin të shtruar të afërmit e tyre me COVID.

Postimi ish-Kryeministrit Berisha

Edvin Hajduti 7 vjet me pare premtoi shendetesine falas, sot sipas Organizates Boterore te Shendetsise, shqitaret paguajne nga xhepi i tyre 58% te shpenzimeve per kujdesin e vet shendetesor, pra paguajne me shume se te gjithe popujt e tjere. Ndiqeni kete video. sb

Edvin Hajduti 7 vjet me pare premtoi shendetesine falas, sot sipas Organizates Boterore te Shendetsise shqitaret paguajne nga xhepi i tyre 58% te shpenzimeve per kujdesin e vet shendetesor, pra paguajne me shume se te gjithe popujt e e tjere. Ndiqeni kete video. sb

Gepostet von Sali Berisha am Samstag, 22. August 2020