Kërcet kallashi në Pogradec, plagoset një person! Autori largohet nën hundën e policisë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pas mesnatës së kaluar në një lokal të Pogradecit ku mësohet se një 35-vjeçar ka qëlluar në drejtim të një shtetasi e më pas është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Sipas pólicisë, shtetasi i identifikuar A. Ç., dyshohet se ka plagosur me armë zjárri tip automatik shtetasin B. Sh., i cili aktualisht ndodhet në Sp ítalin e Pogradecit, jashtë rrézikut për jetën.

Pavarësisht se pas të shtënave autori është larguar nga vendi i ngjarjes, arma me të cilën ka qëlluar është gjetur dhe sekuestruar nga policia e Pogradecit.

Njoftimi i policisë

Më datë 21.08.2020, rreth orës 02:00, në një lokal në fshatin Bishnicë, pas një kónflikti të çastit shtetasi A. Ç., rreth 35 vjeç, dyshóhet se ka plágosur me ármë zjárri tip autómatik shtetasin B. Sh., i cili aktualisht ndodhet në Spítalin e Pogradecit, jashtë rrezíkut për jetën.

Autori i dyshùar është larguar me shpejtësi nga vendngjarja, ndërkohë árma e zjárrit është gjétur dhe sékuestruar në cilësinë e próvës materiale. Nga ana e Pólicisë, po punohet intensivisht për kápjen e shtetasit A. Ç., si edhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.