Humb jetën nga Covid-19 këngëtarja njohur e muzikës myzeqare (Foto)

Pas një beteje të gjatë, rreth 4 javore me Covid-19, dhe prej tre ditësh e intubuar në një nga spitalet Covid, ka humbur jetën këngëtarja e njohur e muzikës myzeqare Rainita Pupi.

Këngëtarja është ndare nga jeta në moshën 52 vjeçare ditën e sotme në spitalin Covid në kryeqytet, ku ishte edhe nën kujdesin e jekëve.

Kohët e fundit familjarët e saj, edhe në media kanë kërkuar ndihmë për mjekim më të specializuar për Rainitën.

rainita pupi 675x405 1

2 31