Ballina News Meta për Veliajn: Nuk vjen as për “gjethe fiku” e Bablokut

Meta për Veliajn: Nuk vjen as për “gjethe fiku” e Bablokut

Presidenca ka reaguar menjëherë pas deklaratave të kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, i cili e quajti lajm të mirë iniciativën e Presidentit për një media të re kritike me pushtetin dhe tha se “i ka jo vetëm lekët por dhe historinë e tij të 7 për qindshit, që mund ta mbajë gjallë këtë medie”.

Zëdhënësi i Presidentit Tedi Blushi e quan “Lali Fiku” dhe shkruan se nuk vlen më as si gjethe fiku për ato çfarë po ndodhin me qeverinë.

“Gjynah që Lali Fiku nuk vlen më as si gjethe Fiku për ‘tërmetet’ e Bablokut!”, shkruan Blushi.

Exit mobile version