Berisha publikon mesazhin tronditës: Numri i viktimave nga Covid-19 shumë herë më i lartë! Ministria mashtron për shifrat

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh tronditës, ku një qytetar nga Kukësi thekson se në qytetin verior nuk janë 5 por 20 viktimat e shkaktuara nga koronavirusi.

Në mesazhin dërguar ish-kreut të qeverisë qytetari thekson se qeveria po fshe të dhënat reale dhe po mashtron shqiptarët sa i përket numrit të personave të infektuar dhe atyre që kanë humbur jetën nga Covid 19.

Qytetari thekson gjithashtu se një numër i lartë oficerësh të policisë, infermierësh dhe mjekësh janë të infektuar, por shifrat po mbahen të fshehura.

Postimi i plotë i ish-kryeministrit Berisha

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Ai denoncon se ne Kukes jane te infektuar 160 qytetare dhe se nga covid 19 kane vdekur jo 5 por 20 qytetare! sb

Zoti berisha ju uroj shendet dhe jet te gjat ju dhe familjes tuaj ne qytetin e kukesit fshihen rastet me cofid 19 vetem ke drejtoria policis kukesit jan mbi 30 veta me virus tash e hypen shifren me cofid 19 kukesin 90 te infektuar 30 jan vetem infemier dhe mjek plus me virus 10 punojs te infektuar ne bashkin e kukesit jan mbi 160 veta kukes te infektuar kukes por mbahet i fshehur nga kryetari safet gjici dhe partia rilindjes mos te per hapin panik ne lista 5 thon te vdekur me lista 5 nga virusi vdekur por reale kukes 20 vdekur nga cofid kukes kush ka mik nuk ka vdekur nga virusi dhe kush ska mik vdiq nga virusi vdekjet virusi po mbahen fshehur nga njerz te partis safet gjicit por ne kukes esht mbi normat te semur e fehihen provat me cofid 19 jan vdekje 20 semur mbi 160 me virus zoti berisha ju lutem ngrejini zerin vetem ju thuani realitetin per shtet ky popull esht i vdekur pa virus.