Mjeku i njohur: Tre ditë që kam bërë tamponin dhe nuk kam marrë përgjigje, po sikur…

Mjeku i njohur, Petrit Vargu shkruan në një postim në Facebook se, ka tre ditë që ka bërë tamponin dhe nuk ka marrë përgjigje nga autoritetet përkatëse.

Mjeku shkruan se, sikur të ishte pozitiv dhe injorant siç janë drejtuesit e shëndetësisë, kushedi sa njerëz do kishte infektuar.

Postimi i plotë

Dita e trete qe kam bere tamponin dhe nuk kam marre pergjigje nga autoritetet perkatese. Çdo here qe bej testin eshte nje tmerr psikologjik.

Sikur te isha pozitiv dhe injorant siç jane drejtuesit e shendetesise, kushedi sa njerez do kisha infektuar.

Por fajin e ka populli, qe nuk lan duart dhe me duar te lara te beje ate qe ka ne zemer…