Kryemashtruesi gënjen për sistemin zgjedhor

Duke e akuzuar si gënjeshtarë rruge, ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka publikuar një pjesë nga fjala e Ramës në parlament, ku e akuzon se po ndryshon sistemin zgjedhor me ndryshimet kushtetuese që do të miratojë në mënyrë të njëanshme.

Me një postim në Facebook, Vasili i ka quajtur Ramën dhe Gjiknurin të paturpë, që gënjejnë aq shumë sa harrojnë dhe gënjeshtrat e tyre.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit

Keta te paturpë genjejne aq shume sa harrojne edhe genjeshtrat e tyre!(VIDEO).

Kryemashtruesi i qeverise dhe zgjatimi i tij ne Keshillin Politik thone me gojen plot qe nuk po ndryshojme sistemin zgjedhor.

Cfare genjeshtaresh rruge!!

Shiheni VIDEON kur ky Kryemashtruesi i qeverise ankohet kundra BE- se  qe po e pengon te ndryshoje sistemin zgjedhor.

Mashtruesa merruni vesh me njeri tjetrin se e mori vesh gjithe bota qe gjithe mortjen e keni nga koalicionet.