Virusi ‘shpërndan’ Parlamentin

Koronavirusi infekton politikën shqiptare. Pas kryebashkiakut Erion Veliaj dhe deputetit Ralf Gjoni, kanë rezultuar pozitivë edhe dy deputetë të tjerë.

Mësohet se janë infektuar me virusin e rëndë deputetët Eljo Hysko dhe Enver Roshi.

Përveç kryebashkiakut Veliaj, kanë rezultuar pozitiv me Covid 19 edhe tre deputetë të Kuvendit, Ralf Gjoni, Eljo Hysko dhe Enver Roshi.

Kjo situatë ka sjellë reagimin e ish-deputetit të LSI-së, Vangjel Tavo i cili apelon se në këtë situatë duhet të bëjnë tamponin të gjithë deputetët shqiptarë si dhe të karantinohet gjithë Parlamenti.

“EMERGJENTE tamponi për të gjithë deputetët dhe karantinim për të gjithë Parlamentin!”,- shkruan Tavo.