Shkon në 4 numri i deputetëve të infektuar me Covid-19, rrezikon edhe Ruçi

Deputetët Ralf Gjoni, Enver Roshi dhe Elio Hysko janë konfirmuar me koronavirus. Roshi dhe Gjoni janë deputetë të opozitës parlamentare, ndërsa Hysko i PS-së.

Bashkë me deputetin Adriatik Alimadhi që u infektua dis amuaj më parë numri i deputetëve të infektuar shkon në 4.

Kështu pas kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, edhe tre ligjvënësit kanë rezultuar me Covid-19, pas testeve të kryera.

Mësohet se gjendja shëndetësore e tre deputetëve është e qëndrueshme, dhe ata janë vetëkarantinuar.

Nuk dihet se ku mund të jenë infektuar ligjvënësit, por rrezikon të prekt edhe kreu i Kuvendit Ruçi dhe seputetët të tjerë..

Disa muaj më parë u infektua nga Covid-19 deputeti Adriatik Alimadhi.