Maskat bëjnë namin në Fushë-Krujë, grabitin mbi 20 milionë lekë në një shtëpi

Maskat kanë godiur mbrëmjen e djeshme në një banesë në fshatin Budull në Fushe-Krujë, burimet thonë së janë marrë miliona lekë.

Raportohet nga Fax news se mbrëmë natën është vjedhur një banesë në fshatin Budull të njësisë administrative Bubq të Krujës. Shtëpia në fjalë është e shtetasit Shkëliqm Gjoni i cili prej vitesh banonte e jeton në emigrim në Itali.

Grabitësit kanë hyrë në shtepi nga ana e pasme me një palë shkallë. Ato kanë thyer njërën nga dritaret e katit të dytë dhe sipas të afërmëve të tij mendohet në vlerë leku cash grabitësit kanë gjetur afro 10 milion lekë të vjetra si dhe shume paisje elektroshtepiake mjaft të kushteshme të sjella të gjitha nga emigrimi ku dhe ndodhet kjo fanilje.

Kështu që mendohet se si vlerë leku në total i kalon 20 milion leke. Menjëherë ka mbërritur policia dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe po punojnë për kapjen e autoreve.