Paloka: Një Parlament serioz do ta kishte shkarkuar Ramën dhe ta kishte dërguar përpara drejtësisë

Nënkryetari i PD, Edi Paloka shkruan në një postim në rrjetet sociale se, një parlament serioz do t’a kishte shkarkuar Edi Ramën si Kryeministër dhe do e kishte çuar para drejtësisë.

Paloka ka postuar komentin në të njëjtën kohë kur Kuvendi po diskuton mbi raportin e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me Presidentin Ilir Meta.

“Një “Parlament” që është kthyer jo vetëm në qesharak për nivelin mizerabël, po dhe në një fatkeqësi për shqiptarët.

Një Parlament serioz duhej të kishte shkarkuar Ramën dhe ta kishte dërguar përpara drejtësisë qoftë edhe vetëm për dëmin prej 110 milion eurosh që duhet të paguajnë shqiptarët, pa llogaritur krimet e tjera të tij, që janë kthyer në fatkeqësitë më të mëdha të një populli të tërë”, shkruan Paloka.