Ballina Aktualitet Meta reagon pas qëndrimit të Gjermanisë: Koha për t’i dëgjuar avokatët më...

Meta reagon pas qëndrimit të Gjermanisë: Koha për t’i dëgjuar avokatët më seriozë për të ardhmen europiane të Shqipërisë!

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së deputetit gjerman për inisiativën e Ramës për ndyshimin e kushtitutës.

“Koha për t’i dëgjuar avokatët më seriozë dhe më të besueshëm për të ardhmen europiane të Shqipërisë!:, shkruan Meta në një postim në facebook.

Christian Schmidt, një nga figurat kryesore të CDU/CSU në Bundestagun gjerman, si dhe raporter për Shqipërinë në Grupin Parlamentar CDU/CSU ka tërhequr vëmendjen e kryeministrit Edi Rama për të mos bërë veprime të njëanshme me ndryshimin e kushtetutës dhe heqjen e të drejtës për koalicione parazgjedhore sipas vullnetit të partive.

Ragimi i Metës është i menjëhershëm pas publikimit të deklaratës së poltikanit të lartë Gjerman.

Exit mobile version