Qeveria nuk i vlerëson shtëpinë e shembur nga tërmeti, tenton vetëvrasjen (Video)

Il centro di Amatrice distrutto dal terremoto che nella notte ha colpito l'Italia centrale. Amatrice, 24 agosto 2016. ANSA/ ALBERTO ORSINI

Vlerësimi i dëmeve të banesave nga tërmeti mbi bazën e ryshfeteve dhe miqësive ka krijuar shqetësimë të jashtëzkaonshme tek qindra familje në zonat e prekura. Një prej këtyre kryefamiljarëve në Vorë ka tentuar të kryejë vetvrasje duke u lyer edhe me benzinë, pasi dëmin në shtëpinë e tij të shkatërruar, zyrtarët vendorë thuajse e kanë zhvlerësuar fare.

Ish-Kryeministri Sali Berisha e denoncoi edhe këtë fakt sot në Fb, bashkë me mesazhin e një banori të Vorës, që ka hedhur dritë mbi korrupsionin e rëndë që ka lindur në një fushë të re muajt e fundit: atë me fondet e rindërtimit nga tërmeti.

Berisha shkruan: “Tenton të vrasë veten. Shtëpinë e ka të shkatërruar nga tërmeti, narko-qeveritarët, ndrikullat Omeri e Balluku, ia mohojnë. Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. “

  1. Sali Berisha.

Shiko çfarë bëhet në Vorë. Një hallexhi, shtëpinë e ka DS10, këto s’ia kanë nxjerrë DS5. Ka desh me vra veten.

Shikoni çfarë bën Laureta Omeri: partisë, njerëzve të vet, shtepitë -Ds5, kurse atij që e meriton, – fare!

Kjo është bashkia Vorë, po qe me Edin, DS5. Ja shiko ç’bën Hekuran Balluku me rindërtimin. Një tërmet nga dora e këtyre.

M.B emri i këtij personit. Është lyer dhe me benzinë. Shiko ku kanë përfunduar njerëzit. Faleminderit. Anonim të lutem.

Tenton te vrase veten.Shtepine e ka te shkaterruar nga termeti, narkoqeveritaret ndrikullat Omeri e Balluku ia mohojne.Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sbZ sali berisha shiko cfar behet ne vore nje hallexhi shtepin e ka .Ds 10 kto sja kan nxjerr ds5 ka desh me vra veten shikon ca ben laureta omeri partis njerezve te vet shtepit.Ds5 kurse ati qe e meriton fare kjo esht bashkia vore po qe me edin ds5 ja shiko ca ben hekuran balluku me rindertimin nje termet nga dora ktyre M.b emri kti personit esht ly dhe me benzin shiko ku ka perfundu njerzitflm anonim te lutem

Gepostet von Sali Berisha am Samstag, 25. Juli 2020