Zënka në ndeshjen Liverpool-Chelsea, reagon Lampard: Mos u bëni shumë arrogantë!

Trajneri i Chelseat, Frank Lampard, e kritikoi Liverpoolin duke i këshilluar të mos bëhen shumë arrogantë, pas disfatës së skuadrës së tij me rezultat 5:3 të mërkurën në Anfield kundër Liverpoolit.

Liverpooli e ngriti trofeun e Premierligës pas një ndeshjeje drithëruese në mesjavë, në të cilin kishin qenë dy herë në epërsi prej tri golave para se ta fitonin në fund ndeshjen me rezultat 5:3.

Lampard ishte përfshirë në një zënkë me stolin e Liverpoolit para se Trent Alexander-Arnold të shënonte nga një gjuajtje e lirë dhe trajneri i Chelsea i kritikoi nikoqirët.

“Për mua, unë ishte ndërhyrje e palejuar nga Mateo Kovacic në Sadio Manen dhe kishte disa gjëra të vogla që nuk bëheshin siç duhej”, tha Lampard pas ndeshjes, në intervistën e dhënë për SKy Sport.

“Në stol, unë s’e kam asnjë problem me Jurgen Kloppin, ai e ka menaxhuar skuadrën e tij dhe e ka bërë në mënyrë fantastike”.

“Është një vijë e hollë mes ndjenjës kur të jesh duke fituar, dhe ata veçse e kanë fituar ligën, por nuk duhet të bëhen arrogantë”.

“Është normale të emocionohesh gjatë ndeshjeve dhe kjo ishte e gjitha”.