Vasili nxjerr zbuluar Ramën: Tradhëtari që ja kaloi edhe…

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar në një postim në faqen e tij në Facebook pas deklaratave të Kryetarës së Komitetit Serb të Helsinkit, e cila, sipas ish deputetit të LSI, “zbulon rolin e Edi Ramës si promotor të shkëmbimit të territoreve Kosovë – Serbi”.

“Për herë të parë Esat Pashë Toptani mu duk i vogël krahasuar me Edi Ramën kampionin e tradhëtisë ndaj shqiptarëve”, shkruan Vasili.

Postimi i plotë

Edi Rama, tradhëtari që ja kaloi edhe Esat Pashë Toptanit!

Kryetarja e Komitetit Serb të Helsinkit zbulon rolin e Edi Ramës si promotor të shkëmbimit të territoreve Kosovë – Serbi.

Ajo zbulon se Edi Rama ishte i vetmi, që u vetëofrua në këtë rol për misionin tradhëtar të dhënies Serbisë të teritorit të Kosovës të fituar me gjak, martirizim dhe sakrifica.

Kjo tradhëti s’ka nevojë për komente.

Per herë të parë Esat Pashë Toptani mu duk i vogël krahasuar me Edi Ramën kampionin e tradhëtisë ndaj shqiptarëve.

Lexojeni me poshtë intervistën e Zj.Sonja Biserko dhe për Albania Daily News.

11593202