Kryemashtruesi Veliaj, pas demaskimit publik ka vendosur të anulojë tenderin për mobilimin e bibliotekës inekzistente

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa, nëpërmjet një postimi në rrjete sociale teksa e shoqëron atë me dokumentet e publikuara më parë thekson se Erion Veliaj, pas demaskimit publik, ka vendosur të anulojë tenderin për mobilimin e bibliotekës inekzistente të Kombinatit.

Më herët, Veliaj kishte organizuar një tender për mobilimin e kësaj biblioteke e cila ndodhet në një godinë, e cila është përcaktuar për t’u rrëzuar, pas dëmtimeve të shumta që pësoi prej tërmetit të 26 Nëntorit 2019.

Ina Zhupa, shprehet se Veliaj, dje në këshillin bashkiak e ka mbrojtur këtë gjë duke thënë se do merrte mobilim për një vend fantazëm që biblioteka nuk e ka ende. Por Veliaj, sipas Zhupës e ka anuluar sepse letrat të conin në një ndjekje penale. Dhe veliaj e ka bërë këtë vetëm se u demaskua publikisht.

Reagimi i plotë

Kryebashkiaku i emeruar, paska dale dje ne keshillin bashkiak edhe e ka mbrojtur medemek do merrte mobilim per nje vend fantazem qe biblioteka ende ska. Por ne relacionin teknik sic mund ta shikoni ne tender e ka te caktuar edhe godinen ekzistuese edhe arsyet e mobilimit qe skishin lidhje me realitetin.

Vetem nje mashtrues serial i kapur ne shperdorim mund te vazhdoj te mashtroj publikun me pallavra edhe pse ne fakt e ka anulluar se letrat e conin per ndjekje penale.

Une do vazhdoj te mbroj interesat e qytetareve te Tiranes, cdo ore edhe cdo dite, te nxjerr cdo fakt e prove se si e keqmenaxhon Tiranen, sesi e ke kthyer ne beton, ke paralizuar qytetin dhe mendon vetem per oligarket dhe pasurimin tend.

1 53

3 31

4 22