Faleminderit Kosovë!

Faleminderit Kosovë! Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka postuar sot në mëngjes foto të momenteve nga vizita e tij në Kosovë.

Basha mbërriti në Kosovë me ftesë të Kryeministrit Hoti, dhe u prit nga drejtuesit më të lartë të shtetit, me të cilët ndau qëndrime dhe pikëpamje mbi zhvillimet e fundit në Kosovë dhe Shqipëri.

Në të gjitha takimet me Kryeministrin Avdullah Hoti, Presidentin Hashim Thaçi, Kryetaren e Parlamentit Vjosa Osmani, Kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti, Kryetarin e PDK Kadri Veseli, Kryetarin e Aleances per Ardhmerine e Kosoves Ramush Haradinaj, Kryetarin e Nismës Fatmir Limaj, Nënkryetarin e LDK Agim Veliu, Kryetarin e Bashkisë së Prishtinës Shpend Ahmeti, Kryetarin e Bashkisë së Mitrovicës Agim Bahtiri, Kryetari i PD Basha përshëndeti rifilllimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, duke e vënë theksin tek rëndësia e dialogut me rezultat final njohjen reciproke mes Republikës së Kosovës dhe Serbisë.

Basha ka theksuar se bashkëpunimi i ngushtë i partnerëve strategjikë të shqiptarëve SHBA-BE është jetik për suksesin në këtë proces.

Basha1 5

1 51

2 38

3 29

4 215 13

6 9

1 45

basha

2 34

7 4

8 1

9 1

10

11 3

Basha1 3