Reforma zgjedhore, Ambasadorja amerikane në zyrën e Ramës

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar këtë mesditë në Kryeministri. Gazetari Ergys Gjençaj raporton për “BalkanWeb” se ambasadorja Yuri Kim po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama.

Ky takim vjen në një kohë kur klima politike është e nxehtë, për shkak të përplasjeve mbi Reformën Zgjedhore dhe nimës për ndryshimet kushtetuese.