Ballina News Meta përshëndet deklaratën e eurodeputetëve: Kushti i parë, miratimi urgjent i paktit...

Meta përshëndet deklaratën e eurodeputetëve: Kushti i parë, miratimi urgjent i paktit të 5 qershorit

Presidenti Ilir Meta reagoi pas rikthimit të deklaratës së eurodeputetëve të publikuar nga Parlamenti Europian për çështjen e marrëveshjes së 5 qershorit dhe integrimin.

Meta falënderon partnerët europianë për mbështetjen dhe thotë se kushti i parë për negociatat është miratimi urgjent i Marrëveshjes së 5 Qershorit.

“Falënderoj partnerët tanë europianë për mbështetjen e fortë për çeljen e negociatave, ku kushti i parë është miratimi urgjent i Marrëveshjes së 5 Qershorit. “BACK ON TRACK” – S’mund të humbasim trenin e negociatave! 🇦🇱🇪🇺” – shkruan Kreu i Shtetit.

Exit mobile version