Ish-deputeti i PS infektohet me Covid-19, shtrohet në spital

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, për qytetin e Vlorës, Fatmir Toçi ka rezultuar pozitiv me COVD-19. Lajmin e bëjnë me dije burime për OraNews.

Mësohet se ish-deputeti Toçi ndodhet i shtruar në spital, në gjendje të stabilizuar. Toçi është edhe presidenti i shtëpisë botuese TOENA si dhe kreu i Lidhjes së Botuesve Shqiptarë.

Të njejtat burime bëjnë me dije se edhe doktori i shkencave mjekësore, Besim Elezi dyshohet se është prekur nga koronavirusi.