Vasili nxjerr videon: “Ç’hall i tmerrshëm e ka zënë këtë, që del kundër vetë Edi Ramës”

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka postuar në faqen e tij në Fecebook një video ku duket vite me parë Edi Rama tek ligjëronte në një takim se kushtetutën nuk mund ta ndryshojmë kështu, edhe si me qenë duke arnuar mëngët e një xhaketë të gabit.

“Nuk mund ta ndryshojmë kushtetutën copa copa sikur po arnojmë mëngët e një xhekete të gabit. Së dyti nuk mund të gjemë konsesnus për një klimë të ngakruar më akzua dhe shpifje ndaj opozitës që synojnë të krijojnë një perceptim skandaloz se problemi në Shqipëri nuk qenka korrupsioni rrëqethës në qeverisjen e këtyrë 7 viteve“, shprehej Rama vite më parë kur ishte në opozitë.

“Ç’hall i tmerrshëm e ka zënë këtë, që del kundër vetë Edi Ramës”, shtron pyetjen drejtuesi i laratë i LSI.

Ja postimi i plotë: Ç’hall i tmerrshem e ka zene këtë, qe del kunder vete Edi Rames? (VIDEO). Dihet: Tmerri i zgjedhjeve! P.S Kjo deklararate eshte e dt.21 korrik 2012.

Rama kunder Rames

Ç'hall i tmerrshem e ka zene këtë, qe del kunder vete Edi Rames? (VIDEO).Dihet: Tmerri i zgjedhjeve!P.S Kjo deklararate eshte e dt.21 korrik 2012.

Gepostet von Petrit Vasili am Mittwoch, 15. Juli 2020