Ballina Aktualitet Berisha: Qëndrimi antimaskë i Edvin Hajdutit, një shkak kryesor i përhapjes së...

Berisha: Qëndrimi antimaskë i Edvin Hajdutit, një shkak kryesor i përhapjes së Covid-19!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka dënuar ashpër qëndrimin e Ramës ndaj pandemisë, duke e quajtur atë qëndrimi antimaske i Edvin Hajdutit, si një shkak kryesor i përhapjes së COVID-19.

Sipas një postimi në ‘Facebook’, ish-kryeministri Sali Berisha e quajti një qëndrim kriminal dhe është sot njëri nga faktorët me kryesorë të përmasave të pandemise covid 19.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Qendrimi antimaske i Edvin Hajdutit, nje shkak kryesor i perhapjes se Covid19!

Mjekeve u jepet vetem nje maske ne 2-3 jave!

Te dashur miq, qe nga Mesjeta deri sot maska eshte arma kryesore dhe e pazevendesueshme e njeriut per mbrojtjen nga infeksioni.

Qendrimi antimaske ndaj perdorimit te maskes nga keyepidemioligu xhahil i Surrelit ka qene kriminal dhe eshte sot njeri nga faktoret me kryesore te permasave te pandemise covid 19 tek ne.

Ne krye te radhes Edvin Hajduti dhe ndrikull Hajni Maska nuk importuan asnje maske per personelin shendetesor dhe publikun per ti mbrojtur nga covid19. Jo vetem kaq por shperndane maska te skaduara 9 vite me pare.

Edvin Hajduti dhe Ndrikull Hajni Maska refuzuan oferta per blerje maskash vetem e vetem per ti blere ato me shumice te klientela e tyre me çmime 2-3 here me te larta se sa çmimet e shitjes me pakice.

Ne qendrimin e tyre antimaske xhahili qe nxori tanket ne rruge per te luftuar virusin duke terrorizuar qytetaret, gjer sot nuk u ka bere thirrje qytetareve per mbajtjen e maskave.

Ai vet, ndonese eshte shfaqur ne publik edhe me 12 badiguarde dhe antiplumb asnjere nuk eshte shfaqur me maske.

Kryeepidemiologu xhahil i Surrelit, me qendrimin e tij antimask hapi pas karantines vendin duke mos kerkuar perdorimin e detyrueshem te maskes duke besuar se tanket dhe narkopolicet e infektuar jane mbrojtja per perhapjen e Covid19

Me keq menaxhimin e tij prej xhahili me mungesen e maskave ai shnderroi institucionet shendetesore ne bomba biologjike dhe beri te mundur shkallen me te larte te infektimit te bluzave te bardha ne bote.

Denoj me ashpersine me te madhe qendrimin antimaske te Edvin Xhahilit

dhe ju bej thirrje qytetareve qe te perdorin maska qofte dhe te qepura ne shtepi ne cdo mjedis jashte shtepise se tyre.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! sb

Profesor prsh!

Po cfar perdorimi masiv te maskave mund te kerkojne keta kur mua si mjek (por jo vetem mua)qe nga fillimi e deri me sot me kane dhene vetem 6 cope=g j a s h t e=cope maska?

Shendet i dashur

Exit mobile version