Ballina Sport Rashica te Milani?

Rashica te Milani?

Ralf Rangnick nuk ka ende kontratë zyrtarisht me Milanin, mirëpo ai pritet ta marrë rolin e trajnerit dhe drejtorit sportiv të klubit. Tashmë thuhet se ai e ka identifikuar Milot Rashicën si lojtarin të cilin e do në skuadrën e tij të ardhshme.

Milot Rashica ka qenë njëri ndër lojtarët më të spekuluar për të ardhmen e tij gjatë këtij sezoni, pasi që forma e tij e mirë kishte bërë që për të të interesohen shumë klube të mëdha evropiane, në mesin e të cilave Milani dhe Leipzigu, transmeton Gazeta Express.

Rangnick aktualisht e mban pozitën e kreut për zhvillim sportiv në Leipzig, megjithatë ai pritet ta shkëmbejë këtë post për atë të trajnerit të Milanit këtë verë.

Mediumi SID raporton se Rangnick tashmë e ka kontaktuar Rashicën dhe ia ka bërë atij të qartë se e do në skuadrën e Milanit, kur ta marrë vetë drejtimin e kuqezinjve.

Rashica ka klauzolë për shkëputjen e kontratës me Bremenin në vlerë prej 33 milionë funtesh, mirëpo kjo klauzolë do të ulej në 13 milionë funte nëse Bremeni do të binte nga Bundesliga këtë sezon.

Pikërisht rënien e Bremenit nga Bundesliga dhe transferimin e Rashicës për një shumë të ulët e donin shumë klube, si Leipzig e Milani, dhe dëshira e tyre për pak sa s’u plotësua. Megjithatë, të hënën klubi gjerman e fitoi përballjen me Heidenheimin në barazh dhe e siguroi kështu pjesëmarrjen në Bundesligë edhe për sezonin e ardhshëm.

Megjithatë, Rashica pritet të largohet prapëseprapë nga Bremeni gjatë afatit kalimtar të verës, por Leipzigu nuk dihet nëse do të jetë i gatshëm t’i shpenzojë paratë e nevojshme për ta blerë Rashicën.

Exit mobile version