Ballina Aktualitet Infektohet me Covid-19 në spital fëmija 4-vjeçar, preken edhe dy mjekë

Infektohet me Covid-19 në spital fëmija 4-vjeçar, preken edhe dy mjekë

Pesë raste të reja me Covid-19 janë shënuar në qytetin e Elbasanit, ku pas mbylljes së pavijonit të Gjinekologjisë, virusi është përhapur dhe tek bluzat e bardha, por ka prekur gjithashtu dhe një fëmijë.

Bëhet e ditur se ndër raste e reja në Elbasan është ai i infektimit të një mjeku reanimator, i cili ka rezultuar pozitiv ndaj testit të COVID-19.

Fatkeqësisht veç mjekut kanë rezultuar të prekur edhe familjarët e tij. Pozitiv ndaj testit kanë rezultuar dhe bashkëshortja dhe vajza e mjekut në Elbasan.

Exit mobile version