Ballina News Lirimi i Kajmakut/ Bardhi: Skenar mafioz nga qeveria dhe drejtësia. U pagua...

Lirimi i Kajmakut/ Bardhi: Skenar mafioz nga qeveria dhe drejtësia. U pagua 200 milionë lekë nga pushteti e Edi Ramës…

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka reaguar pas lirimit që Arta Marku i bëri Agim Kajmakut të Vorës, vetëm një ditë pasi ky i fundit u arrestua në një spital privat.

Bardhi e ka cilësuar këtë lirim si një skenar mafioz nga qeveria për të lënë të lirë Agim Kajmakun.

Reagimi i plotë i Bardhit

Një skenar mafioz u zbatua 24 orët e fundit nga qeveria dhe drejtësia për të lënë të lirë Agim Kajmakun e Vorës.

Policia bëri dje sikur e arrestoi papritur, pas një gjoja arratisje 7 mujore, ndërsa drejtësia, nën diktatin e qeverisë, e liroi sot nga burgu. Gjithçka ishte llogaritur që lulishtari i oborrit 1 milionë euro të Edi Ramës në Surrel të mos vuante asnjë ditë burg.

Agim Kajmaku, një fallsifikator, që fshehu krimin në formularin e dekriminalizimit, u mbrojt nga Edi Rama. Kryeministri nuk e shkarkoi nga detyra, megjithëse ne provuam me dokumenta se kryebashkiaku ilegjitim i Vorës kishte mashtruar dhe ishte në shkelje flagrante të ligjit.

Gjatë kohës së “arratisë”, Agim Kajmaku u pagua 200 milionë lekë nga pushteti e Edi Ramës, duke vendosur rekord sesi një person që kërkohet nga policia, përfiton njëkohësisht miliona lekë nga tendera publikë. Ky është një pushtet i kalbur që duhet shkulur me rrënjë, sa më parë!

Exit mobile version