Ballina Aktualitet Berisha publikon videon: Plarent Ndreca u kap përsëri me presh në dorë!

Berisha publikon videon: Plarent Ndreca u kap përsëri me presh në dorë!

Sekretari i Pergjithshem i Ministrise se Arsimit, Plarent Ndreca, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka bere publike shkeljet ligjore te tre institucioneve te arsimit te larte privat, per te cilat atyre iu eshte hequr licensa./r/n/r/nSecretary General of the Ministry of Education, Plarent Ndreca, speaking during a press conference.

Ish-Kryeministri Berisha shkruan në një postim në Facebook se, Plarent Ndreca është kapur përsëri me presh në dorë!

Berisha shkruan se, ai u denoncua nga KLSH si sekretar i përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit për tenderin në të cilin u shpenzuan 1,5 miliardë lekë apo 12 milionë euro për meremetimin e ministrisë pas të cilit Madam Vila u lumturua me një Vilë.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Plarent Ndreca kapet perseri me presh ne dore!

Miq, famozi Plarent Ndreca ua ka marre mire doren tenderave. Ai u denoncua nga KLSH si sekretar i pergjithshem i Ministrise se Arsimit per tenderin ne te cilin u shpenzuan 1,5 miliard lek apo 12 milione euro per meremetimin e ministrise pas te cilit Madam Vila u lumturua me nje Vile.

Prokuroria e partise shpejt e shpejt e pastroi dhe gjeneral Hashashi e mori menjehere per eksperiencen e tij te çmuar ne tendera, sekretar te pergjithshem te Ministrise se Brendshme.

Ketu me poshte gazetari investigativ e kap Ndrecen ne flagrance me nje tender tjeter, ndiqini videon e tij. sb

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=325243661973396&id=290723563370 hidhe

Exit mobile version