Policia rrethon shtëpinë e koleksionistit të njohur pse denoncoi Ramën se ka qënë në burg për vjedhje ikonash në Francë

Koleksionisti i njohur Gjergji Thimo ka denoncuar dhunën dhe terrorin që po ushtrohet ndaj tij pas deklaratave të tij për dënimin me burg të kryeministrit shqiptar Edi Rama në Francë. Ai në një lidhje LIVE nga shtëpia e tij në Korçë tregon se çfare po i ndodh.

Gjergji Thimo tregon për median se është i rrethuar  me policë në shtëpi.

Në njoftimin e publikuar nga Nova Media Albania, gazetari flet me Gjergji Thimon, i cili ndodhet në një shok psikologjik pas rrethimit të shtëpisë nga policët e Ramës.

Dëgjojeni bisedën me të