Berisha denoncon skandalin: Rama emëron në krye të KPP menaxherin e Sadri Abazit

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar në faqen e tij sociale mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se, vërtetohet edhe një herë kapja që Sadriu i Ramës i ka bërë dhe po i bën KPP. Rama ka emëruar në krye të KPP Jonaid Myzyrin, menaxherin e Sadri Abazit nëpërmjet ndihmës së Taulant Ballës.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha në Facebook

Mafiozi Sadri Abazi kap kreun e prokurimeve publike te narkoshtetit!

Menaxheri i tij emerohet nga Edvin Hajduti ne krye te Komisionit te Prokurimeve.
Melçite e qengjit ne qafe te ujkut!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Doktor vertetohen edhe njehere kapja qe Sadriu i Rames i ka bere dhe po i ben KPP. Duke emeruar ne krye te KPP Jonaid Myzyrin, menaxherin e Sadri Abazit nepermjet ndihmes se Taulant Balles. Qe i kthen qoken e shperblimeve ne Tenderat e radhes. Eshte ky menaxheri i Sadri Abazit qe ka denoncuar dhe Znj Grida Duma para disa vitesh kur e emeruan si inspektor per te kontrolluar ndrikullen Evis Shurdha, e cila u pushua per mosbindje per kerkesat e pafundme te qokave te Balles.

Dhe tani duke e emeruar ne krye te KPP. Fituesi eshte shpallur doktor ndonese gara vazhdon. Ta gezoj kry ri i KPP Jonaid Myzyri. Per ta vertetuar ti futet SPAK te transkriptoj komunikimet e T Balles me kry e ri te KPP. Me kete emerim e me gare fiktive nuk ngelet me asnje tender pa menaxhuar. Me respekt.