Salianji publikon videon me fakte: Ja pse Edi Rama është fatkeqësia e ekonomisë shqiptare

“Është gjendja më e keqe në 8 vjet”. Ervin Salianji publikon videon me fakte: Ja pse Edi Rama eshte fatkeqesia e ekonomise shqiptare

Per 7 vite me radhe, Edi Rama i zhvati shqiptarët me taksa te larta duke i vene leket e shqiptareve ne sherbim te oligarkeve te tij.

Pe 7 vite me radhe kjo qeveri la ne meshiren e fatit shqiptaret qe sot jane me te varfer se kurre. Xhepat e qytetareve zbrazen nderkohe qe klientet e Edi Rames pasurohen dhe marrin miliona dhe ne kohe pandemie.

Edi Rama eshte fatkeqesia e ekonomise shqiptare. Kete gje nuk e fsheh dot me as propaganda e stisur prej tij. Ne cdo raport nderkombetar Shqiperia vetem humbet pozicion per zhvillimin e ekonomise. Kete gje theksoi sot dhe Dhoma Amerikane e Tregtise:
“Është gjendja më e keqe në 8 vjet”-

Kjo situate duhet te marre fund sa me pare. Ne kemi nje plan te qarte dhe te realizueshem qe do te riktheje normalitetin, ekonomi te zhvilluar, me shume frymemarrje per biznesin.

Për 7 vite me radhe, Edi Rama i zhvati shqiptarët me taksa të larta duke i vënë lekët e shqiptarëve në shërbim të oligarkëve të tij. Për 7 vite me radhë kjo qeveri la në mëshiren e fatit shqiptarët që sot janë më të varfër se kurrë. Xhepat e qytetarëve zbrazen ndërkohë që klientet e Edi Ramës pasurohen dhe marrin miliona dhe në kohë pandemie. Edi Rama është fatkeqësia e ekonomisë shqiptare. Këtë gjë nuk e fsheh dot më as propaganda e stisur prej tij. Ne çdo raport ndërkombetar Shqipëria vetëm humbet pozicion për zhvillimin e ekonomisë. Këtë gjë theksoi sot dhe Dhoma Amerikane e Tregtise:“Është gjendja më e keqe në 8 vjet”-Kjo situatë duhet të marrë fund sa më parë. Ne kemi një plan të qartë dhe të realizueshëm që do të rikthejë normalitetin, ekonomi të zhvilluar, me shumë frymëmarrje për biznesin.

Gepostet von Ervin Salianji am Montag, 29. Juni 2020