Video/ Endri Hasa: Numri i azilkërkuesve rritet sepse Edi Rama i ka vjedhur shpresën rinisë

Ish-deputeti i PD, Endri Hasa, përmes një videoje të publikuar në Facebook për numrin më të lartë të azilkërkuesve, ku tregon se çfarë qëndrimi mbante kryeministri Edi Rama për këtë fenomen kur ishte në opozitë e tani pas 7 vjetësh në pushtet.

Sipas Hasës, shqiptarët duan të ikin nga Shqipëria për shkak të zhytjes së vendit në korrupsion dhe mashtrime pikërisht për faj të keqqeverisjes së Ramës.

Reagimi i Endri Hasës

Shqipëria është shteti që ka, referuar popullsisë. Kjo është e dhëna zyrtare nga institucionet europiane që ka sjellë një valë reagimesh nga politika, media dhe opinioni publik.

Shqiptarët duan të ikin sepse 🤡 kllouni në kryeministri është i zhytur në gropën e korrupsionit dhe të mashtrimeve.

https://www.facebook.com/endrihasa.al/videos/799281847272267/