Cakaj “gëlltit” shkëmbimin e territoreve!

Nga Tritan SHEHU

Zv Ministri Cakaj ne nje deklarate te sforcuar e te cuditeshme nga Washingtoni detyrohet te mohoje ate qe ai dhe shefat e tij shqipfoles e kishin promovuar, “shkembimin e territoreve Kosove – Serbi”.

Nje skilet i madh e detyroi kete zv minister te beje nje deklarate te tille, e ndryshme kjo katerciperisht nga cfare ai&co kishin thene dhe e kundert me misionin qe ai kishte marre disa kohe me pare.

Tashme qe e verteta e atij komploti antishqiptar u zbardh fale Z.Grenell dhe konseguences amerikane, nxitimi i i sotem i Z.Cakaj duket si Pilati me larjen e duar te tij per te fshehur provat e krimit.